Ordynatorzy Szpitala Praskiego donoszą na zarządzających do prokuratury

Autor: Rzeczpospolita/Rynek Zdrowia • • 08 czerwca 2016 21:52

W Szpitalu Praskim pw. Przemienienia Pańskiego ordynatorzy kluczowych oddziałów zawiadomili prokuraturę o złym zarządzaniu placówką, co ma zagrażać chorym. Prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie podejrzenia narażenia życia pacjentów.

Ordynatorzy Szpitala Praskiego donoszą na zarządzających do prokuratury. Fot. Archiwum

Zawiadomienie podpisali ordynatorzy sześciu oddziałów, na których opiera się szpital: dwóch oddziałów chorób wewnętrznych (Maciej Olszewski i Maria Marcinkowska-Królewicz), dwóch chirurgicznych (Mariusz Frączek i Andrzej Suwara) oraz ordynatorzy intensywnej terapii (Piotr Sowiński) i urologii (Piotr Marczyński). Poparli je kierownicy części zakładów i ginekolog. To osoby z tytułami doktorskimi i profesorskimi, doświadczeniem i dorobkiem naukowym.

Autorzy pisma do prokuratury zarzucają dyrekcji stołecznego szpitala i zarządowi miejskiej spółki nim kierującej, m.in. nieudolne zarządzanie, odpływ wartościowej kadry, a nawet groźby pod adresem lekarzy.

Kolejne zarzuty to: brak zdecydowanych kroków chroniących pacjentów, spadająca dostępność leczenia i brak propozycji rozwiązania pogłębiającego się kryzysu, co nosi znamiona destrukcji i działania na szkodę spółki.

Więcej: www.rp.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum