Ordynator oskarżony o molestowanie pacjentek

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 10 lipca 2009 12:52

Koniec śledztwa w sprawie o molestowanie seksualne pacjentek przez ordynatora urologii Zakładu Opieki Zdrowotnej w Busku-Zdroju. Niedługo rozpocznie się proces lekarza.

14 kwietnia prokuratura postawiła mu zarzuty: molestowanie seksualne pięciu kobiet, które leczył, jednej pielęgniarki i gwałt na 16-letniej pacjentce.

Oskarżony lekarz zaprosił ją do swojego przyszpitalnego mieszkania pod pozorem wypisania zwolnienia lekarskiego. Jak opowiadała potem policjantom, podał jej kawę, niby z rumem, po której straciła świadomość. Gdy się ocknęła, stwierdziła, że została zgwałcona.

Ordynator jest także podejrzany o przestępstwa korupcyjne - kilkakrotne przyjęcie łapówek od pacjentów. Akt oskarżenia przeciw doktorowi został już przesłany do sądu. Ta sprawa, to prawdopodobnie pierwsze w Polsce tak poważne oskarżenie lekarza urologa. Profesor Andrzej Borówka, krajowy konsultant ds. urologii, pamięta podobne takie sprawy, ale obie były znacznie mniejszego kalibru:

– To jakieś pojedyncze przypadki, kiedy pacjent oskarżał moich kolegów urologów o molestowanie seksualne. W obu oskarżenia okazały się bezzasadne.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum