Opolskie: zatrzymano 24-latkę podejrzewaną o fałszywy alarm bombowy

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 27 czerwca 2013 10:54

Funkcjonariusze w Strzelcach Opolskich zatrzymali kobietę, która wysłała do miejscowego szpitala mailem informację o podłożonej bombie. Policja nie wyklucza, że zainspirowała się doniesieniami o serii fałszywych alarmów bombowych.

Opolskie: zatrzymano 24-latkę podejrzewaną o fałszywy alarm bombowy
Do alarmu bombowego doszło w środę (26 czerwca). Na adres mailowy strzeleckiego szpitala dotarła informacja mówiąca o tym, że na terenie placówki jest podłożona bomba, która wybuchnie o godz. 15. Na miejsce wysłano strzeleckich policjantów, grupę antyterrorystyczną z Opola, przewodnika z psem tropiącym oraz specjalistyczną grupę rozpoznania minersko-pirotechnicznego. W akcji wzięło w sumie udział 30 policjantów. Funkcjonariusze po przeszukaniu szpitala nie znaleźli żadnego ładunku wybuchowego. Równocześnie trwały poszukiwania osoby, która wysłała maila.

Po kilku godzinach policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu ustalili osobę, która najprawdopodobniej wysłała maila. Okazała się nią 24-letnia kobieta, mieszkanka powiatu strzeleckiego.

- Nie wykluczamy, że podejrzewana zainspirowała się doniesieniami medialnymi dotyczącymi serii fałszywych alarmów bombowych, z którymi mieliśmy do czynienia we wtorek (25 czerwca) - powiedział Jarosław Dryszcz z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum