Opolskie: komisja ds. zdarzeń medycznych rację przyznaje co 10. pacjentowi

Autor: NTO/Rynek Zdrowia • • 10 listopada 2013 18:21

Do wojewódzkiej komisji ds. orzekania o zdarzeniach medycznych wpłynęło w 2012 r. 18 wniosków, a w 2013 - kolejne 32. Jak dotąd, tylko jedna osoba z województwa opolskiego uzyskała odszkodowanie od szpitala - 3 tys. zł.

Opolskie: komisja ds. zdarzeń medycznych rację przyznaje co 10. pacjentowi
Wnioski kierowane przez pacjentów do wojewódzkiej komisji ds. orzekania o zdarzeniach medycznych w większości przypadków dotyczą rozstroju zdrowia i uszkodzenia ciała.

Około 10 proc. spraw rozpatrujemy pozytywnie - mówi Nowej Trybunie Opolskiej Szymon Fac, prawnik, członek wojewódzkiej komisji.

Jak podaje gazeta, na 18 zakończonych postępowań komisja wydała trzy orzeczenia o zaistniałym zdarzeniu medycznym, a w 12 przypadkach wydała negatywną opinię dla pacjenta. Ponadto komisja umorzyła jedno postępowanie z powodu śmierci pacjenta oraz dwa z powodu wycofania wniosków przez osoby, które je złożyły.

- W dwóch uznanych przez komisję przypadkach szpital zaproponował wysokość odszkodowania - przekazał Jacek Szopiński, rzecznik prasowy wojewody. - W jednym pacjent zaakceptował propozycję, w drugim nie. Ponadto kolejne orzeczenie trafiło do szpitala, który ma 30 dni na przekazanie propozycji.

Więcej: http://www.nto.p
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum