Opolskie: dyrektor powiadomił prokuraturę o podejrzeniu przestępstwa w innym szpitalu

Autor: nto.pl/Rynek Zdrowia • • 08 października 2013 11:58

Dyrektor ZOZ w Nysie dr Norbert Krajczy powiadomił Prokuraturę Rejonową w Prudniku, że lekarze z tamtejszego szpitala nieprawidłowo przygotowali pacjenta do transportu medycznego, w wyniku czego zmarł po dwóch godzinach po przewiezieniu na oddział intensywnej terapii medycznej w Nysie.

Opolskie: dyrektor powiadomił prokuraturę o podejrzeniu przestępstwa w innym szpitalu
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Chodzi o 83-letni mieszkańca wioski pod Głogówkiem, który na początku lipca w Prudnickim Centrum Medycznym przeszedł operację wycięcia wyrostka robaczkowego. Wdało się zapalnie otrzewnej.

Lekatrze ze szpitala w Prudniku zdecydowali, że chorego trzeba przewieźć karetką do oddziału intensywnej opieki medycznej w szpitalu Nysie. Tam mimo prób ratowania, po dwóch godzinach pacjent zmarł.

Dyrektor SP ZOZ w Nysie Norbert Krajczy skierował do prokuratury zawiadomienie o uzasadnionym podejrzeniu popełnienia przestępstwa. Na razie nikomu nie postawiono zarzutów. Prokuratura czeka na opinię biegłych dotyczącą tego, czy doszło do zaniedbań, które mogły wpłynąć na pogorszenie stanu zdrowia pacjenta, a w efekcie przyczynić się do jego śmierci.

Prokurator Jacek Placzek powiedział Nowej Trybunie Opolskiej, że postępowanie dyrektora szpitala w Nysie uważa za właściwe, gdyż funkcjonariusz publiczny ma obowiązek powiadomić organy ścigania o uzasadnionym podejrzeniu przestępstwa. Rolą prokuratury jest sprawdzenie doniesienia.

Więcej: www.nto.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    Najnowsze