Opolskie: dwa szpitale nie przyjęły 17-letniej matki. Zmarła

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 04 stycznia 2014 18:33

Prokuratura bada dlaczego dwie opolskie lecznice odmówiły przyjęcia 17-letniej matki przekazanej ze szpitala w Kędzierzynie-Koźlu, u której po urodzeniu dziecka doszło do powikłań.

Opolskie: dwa szpitale nie przyjęły 17-letniej matki. Zmarła

Decyzję o przetransportowaniu pacjentki do specjalistycznej placówki w Opolu podjął lekarz ze Szpitala Powiatowego SPZOZ w Kędzierzynie-Koźlu.

Kryzys rozpoczął się u nastoletniej matki kilka dni po porodzie od zaburzeń neurologicznych: widzenia i świadomości. U pacjentki stwierdzono zaburzenia niedokrwienne ośrodkowego układu nerwowego, ogniska zapalne w mózgu, zapalenie wsierdzia.

Zapadła decyzja, by przewieźć ją na oddział neurologiczny do Wojewódzkiego Szpitala Neuropsychiatrycznego w Opolu. Tam odmówiono przyjęcia, tłumacząc, że dziewczyna powinna być leczona na oddziale intensywnej terapii.

Karetka przejechała więc do Wojewódzkiego Centrum Medycznego w Opolu. Tam z kolei nie wyrażono zgody na przyjęcie pacjentki na dziecięcy OIOM.

Karetka przywiozła 17-latkę z powrotem do Kędzierzyna-Koźla. Jej stan coraz bardziej się pogarszał, doszło do niewydolności wielonarządowej. Zmarła. Dziecko jest w dobrym stanie, przebywa na oddziale patologii noworodków.

Prokuratura Rejonowa w Kędzierzynie-Koźlu wszczęła postępowanie w sprawie. Śledczy będą badać okoliczności śmierci nastolatki, ale także to, dlaczego dwie placówki medyczne odmówiły jej przyjęcia.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum