Opole: sąd przyznał pieniądze na rehabilitację córki Bartłomieja Bonka

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 30 lipca 2013 17:11

Drugiego dnia procesu opolski sąd rozpatrzył wniosek o zabezpieczenie powództwa dla córki olimpijczyka, sztangisty Bartłomieja Bonka. Choć powód nie wygrał sprawy, ma otrzymywać od szpitala 8,5 tys. zł miesięcznie m.in. na rehabilitację córki.

Opole: sąd przyznał pieniądze na rehabilitację córki Bartłomieja Bonka

Ta decyzja to najważniejsze wydarzenie drugiego dnia procesu. Wniosek o zabezpieczenie powództwa składa się w sprawach, gdy pieniądze konieczne są do ratowania życia i zdrowia. Sąd dysponując dowodami, że wina szpitala jest prawdopodobna (choć - co bardzo ważne - nie jest to ostateczne rozstrzygnięcie sprawy), na wniosek pełnomocników rodziny Bonków już teraz przyznał Julii Bonk rentę. Pieniądze te są bowiem niezbędne do jej leczenia - informuje Gazeta Wyborcza.

Pełnomocnicy rodziny Bonków wnosili o zabezpieczenie renty w wysokości 10 tys. zł miesięcznie. Sąd uznał jednak, że adekwatną będzie kwota 8,5 tys. zł. Postanowienie sądu nie jest jeszcze prawomocne.

Adwokat szpitala może je zaskarżyć, nie podjął jednak na razie decyzji w tej sprawie. Jego zdaniem 8,5 tys. zł to poważna kwota. Prawnik zaznzaczył, że nie wie, czy rodzice dziecka istotnie ponoszą takie wydatki.

Więcej: opole.gazeta.pl 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum