Opole: prokuratura nadal prowadzi śledztwo w sprawie śmierci dwulatka na izbie przyjąć

Autor: opole.wyborcza.pl/Rynek Zdrowia • • 26 października 2016 09:28

Prokuratura Rejonowa w Opolu nadal prowadzi śledztwo w sprawie śmierci dwuletniego chłopca na izbie przyjęć Wojewódzkiego Centrum Medycznego.

Opole: prokuratura nadal prowadzi śledztwo w sprawie śmierci dwulatka na izbie przyjąć

1 listopada 2015 roku w Wojewódzkim Centrum Medycznym zmarł 2-letni pacjent. Rodzice zarzucają lekarzom opieszałość w udzielaniu pomocy dziecku.

Chłopiec był półprzytomny, leżał na rękach mamy. Personel medyczny zainteresował się chłopcem dopiero wtedy, gdy ten stracił przytomność. Kilkudziesięciominutowa reanimacja nie przyniosła rezultatu.

W wyniku tragedii ze stanowiska zarządzającego szpitalem odszedł długoletni dyrektor WCM Marek Piskozub, do którego zarząd województwa stracił zaufanie.

Prokuratura Rejonowa w Opolu wszczęła śledztwo dotyczące błędu lekarskiego; ma ono ustalić czy śmierci dziecka można było zapobiec, a jeżeli tak, to czy postępowanie lekarzy było obarczone błędem.

Na izbie przyjęć po tragedii wprowadzono zmiany, personel pracujący w SOR przeszedł ponowne szkolenie z systemu triage i rozmów z pacjentami.

Zmieniono także grafik pracy lekarzy na oddziale ratunkowym, teraz jest tam dwóch pediatrów, dzieci traktowane są priorytetowo. Na izbie przyjęć ma powstać także tzw. szybka ścieżka pediatryczna.

Więcej: www.opole.wyborcza.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum