Opole: najemca prawnik musi zapłacić szpitalowi zaległe należności

Autor: JJ, Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 27 kwietnia 2010 10:25

Sąd Rejonowy w Opolu, Wydział Gospodarczy nakazał zapłacić zaległe należności za najem lokalu prawnikowi na rzecz Szpitala Ginekologiczno-Położniczego i Noworodków w Opolu.

Prawnik tłumaczył sądowi, że nie wiedział co podpisuje...

W sumie uzbierało się tego, wraz z odsetkami, ponad 20 tys. złotych. Prawnik Krzysztof K. od 2002 roku wynajmował lokal od szpitala. W tym okresie umowa najmu zmieniana była kilkakrotnie. Trzy lata temu do umowy sporządzono aneks podnoszący opłatę za wynajem z 1394 zł na 2114 zł, który został przez najemcę zaakceptowany.

Od momentu sporządzenia aneksu wynajmujący w szpitalu lokal prawnik nie płacił jednak podwyższonego czynszu, nie reagował też na wysyłane przez szpital upomnienia. W efekcie sprawa trafiła do sądu.

Sąd w pełni uznał argumentację szpitala i nie dał wiary tłumaczeniom prawnika, że nie wiedział, co podpisuje.

– Najemca ma wykształcenie wyższe i w dodatku prawnicze, więc taka argumentacja dla sądu jest nie do przyjęcia – uzasadnił swoją decyzję sędzia Krzysztof Noworol.

Z wyroku sądu zadowolone jest kierownictwo szpitala.

– Wystąpiliśmy do sądu o należne nam pieniądze zgodnie z przepisami obowiązującymi każdą jednostkę finansów publicznych. Sąd podzielił w pełni nasze stanowisko – mówi portalowi zdrowia.pl Maria Łebzuch.

Wyrok nie jest jeszcze prawomocny. W przypadku jego uprawomocnienia prawnika mogą czekać jeszcze konsekwencje dyscyplinarne nałożone przez Okręgową Izbę Radców Prawnych w Opolu.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum