Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia | 02-08-2013 17:27

Opole: lekarka nadzorująca poród Julii Bonk oskarżona także w innej sprawie

W trakcie procesu, który znany sztangista Bartłomiej Bonk wytoczył szpitalowi za zniszczenie zdrowia jego córki, lekarka nadzorująca jej poród przyznała, że jest oskarżona również w innej sprawie. Chodzi o nieumyślne narażenie życia pacjentki.

W rozpoczętym w tym tygodniu w Sądzie Okręgowym w Opolu procesie, państwo Bonkowie domagają się 2 mln zł od szpitala, w którym urodziły się ich bliźniaczki. Jedna z dziewczynek, Julia - z ciężkim niedotlenieniem mózgu.

Rodzice oskarżają lekarzy o błędy w sztuce. Jedną z najważniejszych osób decyzyjnych podczas porodu była lekarka Hanna Ż. Podczas przesłuchania przed sądem na wiele pytań odpowiadać nie chciała. Tłumaczyła, że w tej sprawie śledztwo prowadzi prokuratura i jej zeznania w tym procesie mogą być użyte przeciwko niej. Na pytanie adwokata Bonków przyznała, że jest oskarżona w innej sprawie.

Jak udało się nam ustalić, dr Hanna Ż. oraz onkolog Kamila C. staną przed sądem za to, że choć wiedziały o nowotworze u pacjentki, którą leczyły, nie zdecydowały się na podjęcie chemioterapii i pacjentka zmarła w 2009 r.

Więcej: www.gazeta.pl