Opole: kolejna rozprawa w sprawie błędu w sztuce

Autor: Nowa Trybuna Opolska/Rynek Zdrowia • • 16 lutego 2012 19:24

W piątek (17 lutego) w Sądzie Okręgowym w Opolu odbędzie się rozprawa apelacyjna trzech lekarzy z Olesna, którzy zostali oskarżeni o błąd w sztuce lekarskiej.

Sąd Rejonowy w Oleśnie uniewinnił w maju 2011 roku ordynatora oddziału chirurgicznego Marka Sz., oraz lekarza prowadzącego Jacka S. Trzeci oskarżony, Andrzej Ł. został uznany za winnego nieumyślnego narażenia na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia pacjentki. Lekarz został skazany na karę 6 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na 3 lata.

31-letnia pacjentka trafiła na oddział chirurgiczny szpitala w Oleśnie na planową operację pęcherzyka żółciowego. Operacja miała miejsce 21 kwietnia 2011 roku. Po zabiegu chora początkowo czuła się dobrze, potem jej stan się pogarszał. W nocy z 22 na 23 kwietnia zadzwoniła z prośbą o pomoc. Dyżurny lekarz mimo informacji pielęgniarki nie zbadał jej, tylko telefonicznie zalecił podanie odpowiednich lekarstw.

Rano okazało się, że stan pacjentki jest ciężki, doszło do zapalenia otrzewnej i wstrząsu septycznego. Konieczna była ponowna operacja, po której kobieta trafiła na Oddział Intensywnej Opieki Medycznej. Tam 24 kwietnia zmarła.

Apelację od wyroku Sądu Rejonowego w Oleśnie złożył prokurator, który chce skazania również dwóch uniewinnionych lekarzy, natomiast dla skazanego lekarza chce surowszej kary. Odwołał się też obrońca Andrzeja Ł.

Więcej: www.nto.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum