Opole: fundacja Pro - Prawo do Życia kontra szpital ginekologiczno-położniczy

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 07 czerwca 2017 11:45

Działacze fundacji Pro - Prawo do Życia zamieścili na billboardzie plakat pokazujący zabieg aborcji, który zestawili z Centrum Ginekologii, Położnictwa i Neonatologii w Opolu. W ten sposób sugerują, że lecznica jest odpowiedzialna za zabiegi usunięcia ciąży.

Opole: fundacja Pro - Prawo do Życia kontra szpital ginekologiczno-położniczy
Działacze fundacji: billboard ma skierować kobiety, które zamierzają poddać się aborcji, na właściwą drogę. Fot. archiwum

Zdjęcie, które zawisło na billboardzie przy drodze krajowej nr 46 w Dąbrowie, przedstawia 22-tygodniowy płód. 

Tomasz Kijowski, opolski działacz antyaborcyjny, przekonuje że tylko w zeszłym roku było ponad 20 przypadków aborcji - właśnie w Centrum Ginekologii, Położnictwa i Neonatologii w Opolu. Jak wyjaśnia, billboard ma skierować kobiety, które zamierzają poddać się aborcji, na właściwą drogę.

Dr Edward Puchała, ordynator opolskiej porodówki zaznacza, że zdjęcia wykorzystane na billboardzie nie pochodzą ze szpitala i szkalują go. Informuje, że w opolskim szpitalu nigdy nie wykonywano takich zabiegów jak na zdjęciu. Terminacje ciąży zgodnie z polskim prawem przebiegają zupełnie inaczej.

Billboard godzi w dobre imię szpitala - uważa ordynator - i zawiadomił organy ścigania o możliwości popełnienia przestępstwa przez fundację Pro - Prawo do Życia.

Więcej: wyborcza.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum