Opole: były prezes oddziału NFZ oczyszczony z zarzutów

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 11 stycznia 2012 22:30

Prokuratura Okręgowa umorzyła śledztwo w sprawie rzekomych nadużyć, jakich miał się dopuścić Kazimierz Łukawiecki w czasie kierowania opolskim oddziałem NFZ.

Jak przypomina Gazeta Wyborcza, półtora roku temu prezes NFZ Jacek Paszkiewicz odwołał Łukawieckiego z funkcji dyrektora opolskiego oddziału Funduszu. Kiedy w jego obronie stanęły media, lokalni politycy, przedstawiciele środowiska medycznego i pacjenci, Paszkiewicz złożył doniesienie do prokuratury o rzekomych nadużyciach i niegospodarności Łukawieckiego

Chodziło o cztery wątki: prowadzenie programu leczenia bólu w szpitalach, nieuzasadnione zawyżenie stawki ryczałtu dobowego w oddziałach ratunkowych, wyrażenie 27 zgód na indywidualne rozliczenia leczeń oraz nadużycia przy zawieraniu umów w zakresie położnych POZ.

Prokuratura nie dopatrzyła się naruszenia prawa. Według niej, związane ze sprawą zdarzenia nie tylko nie spowodowały szkody społecznej, a wręcz odwrotnie, były dla społeczeństwa korzystne. Decyzja o umorzeniu śledztwa nie jest prawomocna, prezes Paszkiewicz może wnieść zażalenie.

Więcej: www.gazeta.pl
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum