Opoczno: policja szuka pacjenta, który w szpitalu zaatakował ratownika medycznego

Autor: Dziennik Łódzki/Rynek Zdrowia • • 01 lipca 2019 09:30

Do ataku na ratownika medycznego doszło w sobotę (29 czerwca) nad ranem w SP ZOZ Szpitalu Powiatowym im. Edmunda Biernackiego w Opocznie. Policja poszukuje sprawcy.

Opoczno: policja szuka pacjenta, który w szpitalu zaatakował ratownika medycznego
Na miejsce natychmiast została wezwana policja, lecz agresywny pacjent uciekł ze szpitala. Fot. Archiwum

Około godz. 1.30 pogotowie ratunkowe zabrało z jednej z opoczyńskich ulic nieprzytomnego mężczyznę. Ratownicy medyczni przebadali mężczyznę, opatrzyli i zabrali na SOR, gdzie miał wykonane kolejne badania. Po zbadaniu na zawartość alkoholu okazało się, że mężczyzna miał 5,9 promili alkoholu.

Po kilku godzinach, gdy pacjent zaczął trzeźwieć, stał się agresywny, zaczepiał innych pacjentów oraz personel. Ratownicy medyczni, którzy byli obecni na SOR chcieli go uspokoić. Wówczas mężczyzna pięścią uderzył w twarz jednego z ratowników. Na miejsce natychmiast została wezwana policja, lecz agresywny pacjent uciekł ze szpitala.

Jak poinformowała asp. Barbara Stępień, rzecznik policji w Opocznie, policjanci, którzy przybyli na miejsce, zabezpieczyli monitoring, dokumentację medyczną, przesłuchali świadków, teraz ustalają personalia pacjenta i będą go poszukiwać.

Więcej: dzienniklodzki.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum