Opoczno: pijany pacjent zaatakował butelką ratownika medycznego

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 21 sierpnia 2020 12:40

W szpitalu powiatowym w Opocznie (woj. łódzkie) nietrzeźwy pacjent uderzył ratownika medycznego butelką z płynem do dezynfekcji. Agresywny pacjent miał 2,6 promila alkoholu w organizmie - poinformowała w piątek asp. szt. Barbara Stępień.

Opoczno: pijany pacjent zaatakował butelką ratownika medycznego
Agresywny pacjent miał 2,6 promila alkoholu w organizmie. Fot. archiwum

Nietrzeźwy pacjent zaatakował ratownika medycznego w szpitalu powiatowym w Opocznie - poinformowano w miejscowej komendzie policjanci.

Ustalono, że do namiotu przed opoczyńskim szpitalem, w którym przeprowadza się m.in. testy na obecność koronawirusa i wstępnie bada się pacjentów, wtargnął mężczyzna.

- Był bardzo wulgarny i agresywny. Zagroził ratownikowi pobiciem. W pewnym momencie agresor zerwał z twarzy ratownika maseczkę ochronną, a następnie chwycił stojące obok butelki z płynem do dezynfekcji rąk i rzucił nimi w kierunku ratownika. Jedna z butelek trafiła mężczyznę w plecy - przekazała sierżant sztabowa Barbara Stępień z opoczyńskiej policji.

Agresywny pacjent uciekł. Powiadomiono policję. Po kilkudziesięciu minutach zatrzymano 46-letniego mężczyznę, mieszkańca Opoczna. Miał 2,6 promila alkoholu organizmie.

- Mężczyzna został osadzony w pomieszczeniu dla zatrzymanych. Odpowie za znieważenie i naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariuszy publicznych. Grozi za to do 3 lat więzienia - poinformowała Stępień.

Dodała, że ratownik medyczny w trakcie wykonywania swoich obowiązków służbowych ma status funkcjonariusza publicznego, a zatem znieważenie, czy naruszenie nietykalności cielesnej osoby objętej taką ochroną, jest przestępstwem. 

PAP - Hubert Bekrycht

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum