Opinie o lekarzach w internecie. Serwis odpowiada: to element społecznej kontroli

Autor: ZnanyLekarz/Rynek Zdrowia • • 01 października 2013 12:24

Również na profilach Lekarzy, którzy korzystają z płatnych usług, np. z internetowego umawiania wizyt, pojawiają się opinie negatywne, które nie są usuwane. Serwis ZnanyLekarz.pl udostępnia Lekarzom narzędzia, dzięki którym mogą prowadzić z pacjentami dialog – każdą opinię można bowiem skomentować, a w przypadku nadużyć zgłosić moderatorowi serwisu celem wyjaśnienia.

(…) Samo przetwarzanie danych nie może być uznane za naruszające prawa lub wolność jednostki chyba, że odbywa się ono w sposób bezprawny. Przekonanie właściciela Spółki Znanylekarz.pl, że przetwarzanie zgromadzonych w serwisie danych odbywa się w sposób zgodny z przepisami prawa, znajduje odzwierciedlenie w orzecznictwie Sądu Najwyższego oraz decyzjach wydawanych już przez Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych (GIODO).

„Zawód lekarza uznawany jest za zawód zaufania publicznego, którego wykonywanie jest istotne z punktu widzenia interesu publicznego. Ze względu na specyfikę wykonywanego zawodu lekarz udzielający świadczeń zdrowotnych musi liczyć się z tym, iż jego dane osobowe - w zakresie dotyczącym wykonywanego przez niego zawodu - podlegają słabszej ochronie. Nie ulega bowiem wątpliwości, iż świadczona przez lekarza praca, w szczególności sposób jej wykonywania i uzyskane efekty, podlegają społecznej kontroli. Natomiast serwis internetowy umożliwiający użytkownikom zamieszczanie opinii i komentarzy dotyczących lekarzy jest jednym z narzędzi, za pomocą którego pacjenci mogą wykonywać tę społeczną kontrolę.” Decyzja GIODO - DOLiS/DEC-1323/09.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum