Opatów: prokuratura sprawdza okoliczności śmierci pacjenta

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 17 lutego 2014 09:33

Prokuratura Rejonowa w Opatowie sprawdza, czy lekarze ze Szpitala Twoje Zdrowie popełnili błąd podczas leczenia 46-letniego mężczyzny. Pacjent zmarł kilka dni później, po przewiezieniu do innej lecznicy.

Mężczyznę przewieziono do placówki w Opatowie 31 stycznia. Prokuratura zaznacza, iż świadkowie zeznali, że nie wykonano tam koniecznych badań i nie zdiagnozowano właściwie pacjenta. W stanie krytycznym przetransportowano go kilka dni później do szpitala w Końskich, gdzie był operowany. Zmarł 3 lutego - informuje Gazeta Wyborcza.

Sekcja zwłok nie dała na razie odpowiedzi, co było przyczyną zgonu. Prokuratura czeka na wyniki badań pobranych tkanek. Zabezpieczono dokumentację leczenia pacjenta w obu szpitalach, a prokurator wystąpił do sądu o zwolnienie lekarzy z tajemnicy lekarskiej.

Przedstawiciele szpitala Twoje Zdrowie w Opatowie przysłali do Gazety Wyborczej obszerne wyjaśnienia zaistniałej sytuacji. Wynika z nich, że u pacjenta przeprowadzono badania diagnostyczne, które nie wykazały obecności tętniaka, a krwiak zaotrzewnowy stwierdzono dopiero podczas operacji. Pacjenta przekazano do szpitala w Końskich po rozmowach z konsultantem wojewódzkim, zgodnie z jego zaleceniami.

Więcej: www.gazeta.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum