Omyłkowo zaoperował kolano - sprawa trafiła do sądu

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 02 marca 2009 13:38

Akt oskarżenia przeciw chirurgowi, który zoperował pacjentce zdrowe kolano, skierowała do sądu gorzowska prokuratura. Lekarzowi zarzucono m.in. błąd w sztuce lekarskiej.

Poinformował o tym w poniedziałek rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Gorzowie (Lubuskie), Dariusz Domarecki.

Sprawa dotyczy zabiegu wykonanego przed pięcioma laty w gorzowskim szpitalu. Krzysztof K. (chirurg, ortopeda-traumatolog) zamiast zaplanowanego zabiegu artroskopii kolana lewego, wykonał zabieg na prawym, zdrowym kolanie pacjentki.

Ponadto prokuratura oskarżyła chirurga o fałszowanie dokumentacji medycznej. Jak wyjaśnił rzecznik, lekarz próbował zatuszować swój błąd, przerabiając wpisy dotyczące przebiegu choroby.

- Dokonał przerobienia dokumentacji medycznej związanej z leczeniem Anny F. poprzez wpisanie w przebiegu choroby wizyt, które nie miały w rzeczywistości miejsca i dolegliwości bólowych dotyczących kolana prawnego - nie zgłaszanych przez pacjentkę - wyjaśnił Domarecki.

Oskarżonemu grozi do pięciu lat więzienia. Krzysztof K. nie przyznał się ani do błędu w sztuce lekarskiej, ani do drugiego z postawionych zarzutów. Lekarz od dłuższego czasu nie pracuje już w szpitalu, w którym przeprowadzał tę operację.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum