gazeta-olawa.pl/Rynek Zdrowia | 25-11-2013 11:33

Oława: wkrótce proces chuliganów, którzy sterroryzowali personel szpitala

Do sądu wpłynął akt oskarżenia dotyczący trzech mężczyzn, którzy w październiku sterroryzowali personel ZOZ w Oławie. Wkrótce dojdzie do rozprawy.

Zatrzymani oławianie byli już wcześniej karani,  m.in za przestępstwa narkotykowe, pobicia, przywłaszczenie mienia. Teraz przebywają w areszcie.

7 października rozzłoszczeni tym, że muszą czekać na udzielenie pomocy koledze (rozciął rękę) wtargnęli do gabinetu zabiegowego, gdzie udzielano pomocy innemu pacjentowi (lekarze musieli przerwać pracę). Agresorzy wyzywali wszystkich i demolowali gabinet. Jeden kopnął wiadro z wodą i uderzył pielęgniarkę. Spowodował u niej obrażenia barku, trwające powyżej siedmiu dni. Grozili, że zapamiętają ich, znajdą i zabiją.

Mężczyzna, który uderzył pielęgniarkę, wskoczył na samochód, zaparkowany za szpitalem, zniszczył maskę i rozbił szybę. Wezwano dodatkowe patrole policji. Całe zamieszanie w budynku szpitala i na zewnątrz trwało ponad półtorej godziny, do późnych godzin wieczornych.

26-letni Łukasz, 21-letni Dawid i 25-letni Mateusz usłyszeli zarzuty znieważenia funkcjonariuszy publicznych oraz gróźb karalnych.

Więcej: www.gazeta-olawa.pl