Okulary dla komputerowców
Jeśli pracownik użytkuje w czasie pracy monitor ekranowy co najmniej przez połowę dobowego wymiaru czasu pracy, pracodawca musi zapewnić mu okulary. Jednak brak jest uregulowań odnośnie wysokości kwoty, która podlega refundacji w związku z zakupem okularów korygujących.

Oznacza to, że decyzję w tym zakresie podejmuje pracodawca (np. w regulaminie wynagradzania).
Rozporządzenie ministra pracy i polityki socjalnej w sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy na stanowiskach wyposażonych w monitory ekranowe (Dz. U. z 1998 r. nr 148, poz. 973) nakłada realizację tego obowiązku w stosunku do pracowników, u których stosowanie okularów wynika z zalecenia lekarza wydanego w związku z badaniami okulistycznymi, przeprowadzonymi w ramach profilaktycznej opieki zdrowotnej.
Gazeta Podatkowa zwraca uwagę, że badania te muszą wykazać potrzebę stosowania okularów podczas pracy przy obsłudze monitora ekranowego.
Więcej: www.interia.pl
ZOBACZ KOMENTARZE (0)