Obostrzenia covidowe. Ponad 64 tys. mandatów za brak maseczki

Autor: oprac. MP • Źródło: PAP30 października 2021 11:51

Ponad 64 tys. mandatów wystawili policjanci od sierpnia za nieprzestrzeganie obostrzeń covidowych. 29 października za brak maseczki ukarano ponad 2100 osób.

Obostrzenia covidowe. Ponad 64 tys. mandatów za brak maseczki
29 października ponad 2100 mandatów wystawiła policja za brak maseczki. Od początku sierpnia było to już ponad 64 tys.Fot. Shutterstock
  • Ponad 2100 mandatów wystawili policjanci 29 października za nieprzestrzeganie obostrzeń covidowych
  • Policja kontroluje przestrzeganie obostrzeń w pojazdach komunikacji zbiorowej czy też galeriach handlowych, gdzie obowiązuje nakaz zakrywania nosa i ust
  • Od sierpnia za brak maseczki ukaranych zostało ponad 64 tys. osób

Mandaty za brak maseczki. Policja kontroluje galerie handlowe i komunikację zbiorową

Ponad 2100 mandatów karnych za nieprzestrzeganie obowiązku zasłaniania ust i nosa nałożyli ostatniej doby policjanci. 

Jak przekazał podkom. Mariusz Kurczyk z zespołu prasowego KGP, ostatniej doby za brak maseczki w tych miejscach, gdzie jest to obowiązkowe, policjanci pouczyli 4750 osób, nałożyli ponad 2100 mandatów i skierowali do sądu 130 wniosków o ukaranie.

Kurczyk poinformował też, że od 1 sierpnia pouczono już w tej sprawie prawie 203,5 tys. osób, wystawiono 64,2 mandatów karnych i ponad 4,5 tys. wniosków o ukaranie.

Czytaj: Sypią się mandaty dla osób bez maseczek. Zaszczepieni też muszą je nosić

Kontrole sanepidu i policji. Kary za brak maseczki

Jak mówił z kolei w czwartek, 28 października, rzecznik KGP inspektor Mariusz Ciarka, policjanci wspierają Państwową Inspekcję Sanitarną w egzekwowaniu przepisów związanych ze stanem epidemii.

- Chcemy przypomnieć, że w Polsce nikt nie wycofał stanu epidemii. Stan epidemii cały czas obowiązuje, a związane jest to z transmisją wirusa - podkreślił inspektor Mariusz Ciarka.

- Dlatego policjanci zwracają uwagę m.in na obowiązek zakrywania ust i nosa, czy to w pojazdach komunikacji zbiorowej czy też w pomieszczeniach zamkniętych, gdzie taki przepis obowiązuje bez względu na to, czy ktoś jest zaszczepiony czy nie. Bardzo często osoby zaszczepione tak tłumaczą się policjantom, że myślały, że nie muszą zasłaniać ust i nosa w pomieszczeniach użyteczności publicznej - tłumaczył.

Czytaj: Koniec z pobłażaniem. Niedzielski: polityka karania bardziej dolegliwa

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    Najnowsze