OZZPiP: jest data spotkania w MZ w sprawie agresji wobec pielęgniarek i położnych

Autor: MS/Rynek Zdrowia • • 22 stycznia 2020 09:55

Ogólnopolski Związek Zawodowy Pielęgniarek i Położnych poinformował w środę, 22 stycznia br. w mediach społecznościowych, że zapowiadane spotkanie w sprawie ataków agresji na pielęgniarki i położne i sposobom temu przeciwdziałania odbędzie się 7 lutego 2020 r.

Fot. Piotr Waniorek/PTWP

W spotkaniu wezmą udział przedstawiciele Związku, pracodawców, Ministerstwa Zdrowia oraz Policji. Ponadto, w związku z powtarzającymi się przypadkami umarzania postępowań w sprawie naruszenia nietykalności osobistej pielęgniarki (funkcjonariusza publicznego!) związek wystąpił o obecność na ww. spotkaniu przedstawicieli Ministra Sprawiedliwości - Prokuratora Generalnego.

O konieczności zmian prawnych Krystyna Ptok, przewodnicząca Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych poinformowała Rynek Zdrowia kilkanaście dni wcześniej. Jak wyjaśniła wówczas z informacji, które systematycznie napływają do OZZPiP wynika, że agresywne zachowania pacjentów stają się coraz bardziej powszechne.

Zaznaczyła wówczas, że cykliczność tego typu zachowań, które tylko w odniesieniu do grupy zawodowej pielęgniarek i położnych, zdarzają się średnio raz na 30 dni, wywołuje potrzebę zabezpieczenia osób pracujących z pacjentem.

Dlatego też - jak tłumaczy Ptok - OZZPiP zwrócił się do ministra zdrowia z prośbą o pilne spotkanie w celu wypracowania radykalnych działań, które położą tamę dalszej agresji pacjentów.  

 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum