OZZL przypomina rezydentom, że maja takie same prawa jak lekarze

Autor: OZZL/Rynek Zdrowia • • 31 marca 2014 16:39

Na swojej stronie internetowej Zarząd Krajowy OZZL przypomniał, że lekarze rezydenci podpisują umowę o pracę z dyrektorem szpitala i - wobec tego dyrektora - mają takie same prawa pracownicze, jak inni lekarze, którzy nie są rezydentami i mają podpisane umowy o pracę.

Jedyną różnicą jest administracyjne (na drodze rozporządzenie ministra zdrowia ) ustalenie wysokości płacy zasadniczej lekarza rezydenta. (Dyrektor może ogólne wynagrodzenie rezydenta podnieść przez przyznanie dowolnego dodatku).

Lekarzy rezydentów dotyczy zatem, podobnie jak i innych lekarzy zatrudnionych na umowę o pracę - w części dotyczącej czasu pracy, procedura związana ze zmianą zapisu ustawowego o czasie pracy lekarzy radiologów, anatomopatologów i niektórych innych.

Jeżeli dyrektor chce zmienić czas pracy lekarza rezydenta z radiologii, to musi wręczyć mu wypowiedzenie zmieniające (jeżeli wcześniej zmienił odpowiednio regulamin pracy, gdzie znalazł się odpowiedni zapis o czasie pracy radiologów), a nie żadne porozumienie itp.

Więcej: www.ozzl.org.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum