Nysa: ordynator szpitala złapany w pracy po spożyciu alkoholu

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 06 listopada 2018 19:39

Prokuratura Rejonowa w Nysie (Opolskie) prowadzi postępowanie w sprawie narażenia zdrowia pacjentów przez ordynatora miejscowego szpitala, który był na oddziale po spożyciu alkoholu.

Fot. PTWP

W poniedziałek (5 listopada) policjanci z Nysy otrzymali informację, że ordynator jednego z oddziałów nyskiego szpitala powiatowego miał znajdować się pod wpływem alkoholu. Funkcjonariusze, którzy przyszli do szpitala, poddali ordynatora badaniu alkomatem. Wykazał on 0,38 promila alkoholu, z tendencją malejącą.

Jak informuje prokuratura rejonowa w Nysie, w sprawie prowadzone jest śledztwo, które ma wykazać, czy lekarz nie naruszył artykułu 160 kodeksu karnego, mówiącego o narażeniu zdrowia pacjentów szpitalnych pozostających pod jego opieką.

W rozmowie z PAP dyrektor szpitala dr Norbert Krajczy powiedział, że jest jeszcze zbyt wcześnie, by stawiać jednoznaczne oceny.

- Ordynator tego dnia wziął urlop na żądanie. Nie mamy w tej chwili pewności, czy w jakiejkolwiek dokumentacji medycznej tego dnia jest jego podpis i czy podejmował decyzje dotyczące leczenia pacjentów. Do wyjaśnienia pozostaje także cel, w jakim pojawił się na oddziale - podkreśla dr Krajczy.

Miesiąc temu w tym samym szpitalu wezwani przez pacjentkę policjanci stwierdzili u pracującej na oddziale położnej blisko 2 promile alkoholu. Kobieta została zwolniona z pracy.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum