Nowy Targ: sąd uznał zwolnienie lekarzy za bezpodstawne

Autor: Dziennik Polski, DM/Rynek Zdrowia • • 04 marca 2011 11:11

Sąd Gospodarczy w Nowym Sączu uznał, że Podhalański Szpital Specjalistyczny nie miał podstaw zwolnienia w czerwcu ubiegłego roku trzech lekarzy z oddziału ginekologii i położnictwa. Wyrok nie jest prawomocny.

Nowy Targ: sąd uznał zwolnienie lekarzy za bezpodstawne

Dyrektor Podhalańskiego Szpitala Specjalistycznego im. Jana Pawła II w Nowym Targu Marek Wierzba zapowiedział odwołanie do wyroku - informuje Dziennik Polski.

O sprawie pisaliśmy w portalu rynekzdrowia.pl w sierpniu zeszłego roku. Podhalański Szpital Specjalistyczny, jeszcze za rządów dyrektora Krzysztofa Kicińskiego, w czerwcu zeszłego roku zwolnił z oddziału położniczo-ginekologicznego aż trzech lekarzy z II stopniem specjalizacji. Pod koniec lipca lekarze zdecydowali sie oddać sprawę do sądu.

Wiele powiatowych szpitali boryka się z problemem braku specjalistów, dlatego jednoczesne zwolnienie trzech lekarzy z II stopniem specjalizacji było, nawet w dużm szpitalu, sprawą niecodzienną. W nowotarskim szpitalu zapewniali nas jednak, że zwolnienie trzech specjalistów nie wpłynie negatywnie na funkcjonowanie oddziału położniczo-ginekologiczngo.

- Na oddziale był ewidentny przerost zatrudnienia - tłumaczył w rozmowie z portalem rynekzdrowia.pl Krzysztof Sudoł z-ca dyrektora ds. medycznych nowotarskiej placówki. - Nie ma żadnego zagrożenia dla utrzymania referencyjności oddziału – dodawał.

Marek Wierzba, dyrektor lecznicy, obejmując stanowisko w czerwcu 2010 roku podkreślał, że szpital ma wysoki wskaźnik zatrudnienia we wszystkich jego działach i zapowiadał redukcję etatów. Placówka miała i ma także kłopoty finansowe spowodowane zadłużeniem w wysokości około 50 mln zł.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum