Nowy Sącz: znachor będzie przesłuchany?

Autor: Gazeta Krakowska/Rynek Zdrowia • • 13 maja 2014 13:36

Marek H., którego wiąże się ze sprawą śmierci półrocznej Magdy w wyniku zagłodzenia powrócił do domu. Prokuratura ustala krąg osób, które korzystały z usług znachora.

Joanna P. z Brzeznej, matka zagłodzonej na śmierć półrocznej Magdy, w wyjaśnieniach, jakie złożyła przed prokuratorem, potwierdziła, że razem z mężem korzystała z usług sądeckiego znachora.

Według jej słów, wykonywała jego polecenia i sugestie, a miał on zlecić rodzicom pojenie dziewczynki nieprzegotowaną wodą i kozim mlekiem, podczas gdy najprawdopodobniej była ona uczulona na laktozę. Miała silne biegunki.

Znachor po tragedii zniknął. Śledczy przyznawali, że mężczyzna nie przebywa w miejscu zamieszkania. W poniedziałek (12 maja) reporterzy Gazety Krakowskiej byli świadkami, jak Marek H. wrócił do domu.

Śledczy nie ujawnili na razie, czy, kiedy i ewentualnie w jakim charakterze Marek H. mógłby zostać przesłuchany. Zasłaniają się dobrem prowadzonego śledztwa. Ustalany jest krąg osób, które korzystały z usług znachora. Jeśli za porady brał pieniądze, to jest to przestępstwo.

Nieoficjalnie wiadomo, że z usług znachora korzystały setki osób z całego regionu, ale i z innych części kraju.

Więcej: www.gazetakrakowska.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum