Nowy Sącz: dziecko urodziło się martwe - sprawę bada prokuratura

Autor: sadeczanin.info/Rynek Zdrowia • • 23 czerwca 2014 19:21

Do Prokuratury Rejonowej w Nowym Sączu wpłynęła sprawa dotycząca młodej kobiety, która w ubiegłym tygodniu straciła dziecko. Prokurator zabezpieczył już dokumentację medyczną pacjentki.

Kobieta w dziewiątym miesiącu ciąży miała zgłosić się do lekarza i informować go, że źle się czuje. Następnego dnia zaniepokojona brakiem ruchów dziecka trafiła do Szpitala Specjalistycznego w Nowym Sączu. Tam dziecko przyszło na świat, ale już martwe. Matka kobiety złożyła zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa - informuje sadeczanin.info

Ewa Bieniasz, kierująca oddziałem ginekologiczno-położniczym lecznicy w Nowym Sączu zaznacza, że pacjentka zgłosiła się na Izbę Przyjęć w czwartek (19 czerwca) z ciążą obumarłą. Zostało to potwierdzone badaniem kobiety, a także w badaniu ultrasonograficznym. Informacja została przekazana pacjentce i natychmiast przyjęto ją na oddział patologii ciąży. Dziecko nie żyło już w momencie zgłoszenia się ciężarnej na Izbę Przyjęć. Wcześniej kobieta nie była na Izbie Przyjęć i nie przebywała na oddziale szpitala.

Doktor Ewa Bieniasz ocenia, że postępowanie lecznicze podjęte wobec ciężarnej przebiegało zgodnie z obowiązującymi procedurami.

Więcej: http://www.sadeczanin.info/

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum