Nowy Sącz: będzie proces o niedopełnienie obowiązków przez lekarkę?

Autor: Gazeta Krakowska/Rynek Zdrowia • • 08 kwietnia 2013 11:50

Rodzina zmarłej 2-letniej dziewczynki chce wnieść oskarżenie przeciwko lekarce, którą obwinia za śmierć córeczki. Zdaniem bliskich dziecka jego śmierć była spowodowana zbyt późno zdiagnozowaną sepsą - podaje Gazeta Krakowska.

Nowy Sącz: będzie proces o niedopełnienie obowiązków przez lekarkę?

Dziecko z wysoką gorączką trafiło na oddział ratunkowy w Nowym Sączu (31 grudnia 2011 r). Lekarze skierowali dziewczynkę na badania do szpitalnego ambulatorium, gdzie lekarka stwierdziła ostry nieżyt żołądkowo-jelitowy. W karcie badania wpisała, że stan ogólny dziecka jest "dobry", zaleciła podawanie dużej ilości płynów i odesłała je do domu.

Rodzice w domu zauważyli u córki liczne krwawe wybroczyny podskórne. Zadzwonili do lekarki, która chwilę wcześniej badała ich dziecko. Ta poleciła, aby ponownie jechać do szpitala. Tym razem dziecko przyjęto od razu na oddział z diagnozą: sepsa. Stan chorej określono jako bardzo ciężki.

Ostatecznie lekarzom nie udało się uratować życia dziewczynki.

Rodzice za śmierć córki obwiniają lekarzy, którzy - w ich opinii - pobieżnie zbadali Martynkę w efekcie czego sepsa została u niej zdiagnozowana  zbyt późno i zapowiadają wniesienie pozwu cywilnego w tej sprawie.

Więcej: www.gazetakrakowska.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum