Nowe zasady w leczeniu uzdrowiskowym

Autor: Rzeczpospolita/Rynek Zdrowia • • 01 czerwca 2011 14:51

Pacjent pojedzie do sanatorium na rehabilitację uzdrowiskową, a rodzice dziecka skierowanego na leczenie dowiedzą się wcześniej, jakie są koszty pobytu w uzdrowisku.

Nowe zasady w leczeniu uzdrowiskowym
7 lipca br. wchodzi w życie nowelizacja ustawy o lecznictwie uzdrowiskowym, uzdrowiskach, obszarach ochrony uzdrowiskowej oraz o gminach uzdrowiskowych.

Zmienione przepisy rozszerzają definicję lecznictwa uzdrowiskowego, która obejmie także rehabilitację uzdrowiskową. Teraz lekarz ubezpieczenia zdrowotnego będzie mógł wysyłać pacjenta do sanatorium na leczenie oraz rehabilitację.

Sama procedura wystawiania skierowań przez lekarzy pozostaje bez zmian. Dorosły pacjent będzie mógł jeździć do uzdrowiska nie częściej niż raz na 18 miesięcy.

Zmieniają się natomiast zasady kierowania do uzdrowiska młodszych pacjentów. Oddział wojewódzki NFZ, dostarczając rodzicom dziecka potwierdzenie skierowania, poinformuje ich jednocześnie, ile kosztuje pobyt dziecka w sanatorium. Jeśli opiekunów nie będzie stać, będą składali rezygnują z wysyłania dziecka do uzdrowiska.

Więcej: http://www.rp.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum