Nowe rozporządzenie w sprawie kas rejestrujących

Autor: OIA Katowice/Rynek Zdrowia • • 10 kwietnia 2013 11:15

Śląska Izba Aptekarska przedstawiła opracowanie związane z rozporządzeniem ministra finansów z dnia 14 marca 2013 r. w sprawie kas rejestrujących opublikowanym 15 marca br. w Dzienniku Ustaw poz. 363 . Zawiera ono kilka przepisów uzupełniających i doprecyzowujących.

Nowe rozporządzenie w sprawie kas rejestrujących
Opracowanie przygotowała Ewa Kłoda, doradca podatkowy Śląskiej Izby Aptekarskiej. Przypomina, że rozporządzenie wprowadza zmiany dotyczące dodatkowych ewidencji oraz zmiany w wyglądzie paragonów pojedynczych oraz dobowych - zmiany wchodzą w życie od 1 października 2013 roku.

Wprowadza także obowiązkowe wzory zgłoszeń, zawiadomień i wniosków związanych z zakupem nowych drukarek, likwidacją starych drukarek i zmianą miejsca użytkowania drukarki.

W przypadku likwidacji kasy, zakupu nowej kasy, zmiany miejsca użytkowania kasy lub zmiany serwisanta kas - zgłoszenia do Urzędu Skarbowego należy dokonać na załączonych do rozporządzenia wzorach druków.

Ponadto w rozporządzeniu przypomniano o obowiązku ewidencjonowania w kasie fiskalnej pobranej zaliczki na poczet dostawy towarów, jeżeli jest pobrana od osoby fizycznej.

Ustalono też ostateczny termin na wydrukowanie raportu fiskalnego okresowego (miesięcznego) na dzień 25. miesiąca następującego po danym miesiącu.

Więcej: http://katowice.oia.pl/
Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum