Nowa Strategia Rzecznika Praw Pacjenta na lata 2020 – 2023

Autor: RPP/Rynek Zdrowia • • 27 sierpnia 2020 21:48

Rzecznik Praw Pacjenta, Bartłomiej Chmielowiec zaprezentował wieloletnią strategię RPP na lata 2020-2023. W dokumencie ujęto najważniejsze cele Biura Rzecznika Praw Pacjenta w zakresie bezpieczeństwa, wsparcia oraz edukacji pacjenta.

Nowa Strategia Rzecznika Praw Pacjenta na lata 2020 – 2023
Rzecznik Praw Pacjenta, Bartłomiej Chmielowiec zaprezentował wieloletnią strategię RPP na lata 2020-2023. Fot. archiwum

Jak wskazał Bartłomiej Chmielowiec, w chwili objęcia urzędu toczyła się publiczna dyskusja co do jego przyszłości. W raporcie, dotyczącym możliwości uproszczenia regulacji wykonywania działalności leczniczej, przygotowanym przez Zespół powołany przy Ministerstwie Zdrowia, znalazły się sugestie zmiany zakresu uprawnień czy nawet likwidacji urzędu.

- Między innymi z tych względów moim pierwszym strategicznym celem było przekonanie interesariuszy systemu ochrony zdrowia o istotnej roli instytucji Rzecznika Praw Pacjenta w systemie i pokazanie opinii publicznej, a przede wszystkim pacjentom, że jest ona potrzebna i stanowi dla nich prawdziwą wartość dodaną - powiedział Bartłomiej Chmielowiec.

Powstał dokument określający działania na najbliższe lata, definiujący najważniejsze cele Rzecznika Praw Pacjenta. Strategia była konsultowana z Radą Organizacji Pacjentów i Radą Ekspertów, działającymi przy RPP.

Więcej: www.gov.pl

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum