Nowa Sól: dentystka wyłudziła z NFZ 55 tys. zł

Autor: Gazeta Lubuska/Rynek Zdrowia • • 28 lipca 2009 11:16

Poświadczając nieprawdę o leczeniu pacjentów i fałszując umowy na wykonanie protez zębowych, dentystka z Nowej Soli wyłudziła z NFZ ponad 55 tys. zł.

52-letnia kobieta od wielu lat prowadziła w Nowej Soli indywidualną praktykę stomatologiczną w wynajmowanym lokalu. Od 2007 r. miała podpisaną umowę o wykonanie świadczeń zdrowotnych. W listopadzie 2008 r. Fundusz przeprowadził kontrolę realizacji umowy z podejrzaną - przypomina Gazeta Lubuska.

Umowa dotyczyła dostępności do świadczeń zdrowotnych. Okazało się jednak, że pod wskazanym przez podejrzaną adresem nie funkcjonuje praktyka lekarska. Skontrolowano też umowy o wykonanie protez zębowych. Śledztwo wykazało, że były podrobione, a na ich podstawie dentystka wyłudziła z kasy NFZ ponad 55 tys. zł.

Oskarżona przyznała się do zarzucanego jej czynu. Złożyła wniosek o dobrowolne poddanie się karze. W razie odrzucenia wniosku przez sąd, grozi jej kara do ośmiu lat więzienia. Sylwia Malcher-Nowak, rzeczniczka Narodowego Funduszu Zdrowia w Zielonej Górze, poinformowała, że 26 czerwca br. umowa z dentystką została rozwiązana.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum