Nieuprawnione używanie tytułu lekarza specjalisty ma swoje konsekwencje

Autor: rp.pl/Rynek Zdrowia • • 07 lutego 2020 10:08

Za nieuprawnione używanie tytułu specjalisty przed sądem lekarskim coraz częściej stają młodzi lekarze w trakcie specjalizacji.

Bywa, że tytuły nadają rezydentom same placówki, szczególnie prywatne Fot. Archiwum

Okręgowy Sąd Lekarski w Łodzi rozstrzygnie, czy lekarz w trakcie specjalizacji z ortopedii i traumatologii narządu ruchu, który w jednym z czasopism został przedstawiony jako „ortopeda" złamał prawo. Rzecznik odpowiedzialności zawodowej najprawdopodobniej przyjmie wyjaśnienie lekarza, że ortopedą nazwała go redakcja - informuje Rzeczpospolita.

Z nazywania go „pediatrą" wielokrotnie musiał tłumaczyć się u rzecznika odpowiedzialności zawodowej lekarzy Łukasz Durajski, lekarz w trakcie szkolenia specjalizacyjnego z pediatrii, którego w programie telewizyjnym przedstawiono jako pediatrę. Rzecznik rozumiał jednak, że nie ma w tym winy lekarza i umarzał postępowanie.

Zdaniem  Łukasza Jankowskiego z Okręgowej Izby Lekarskiej w Warszawie, donosy na nieuprawnione posługiwanie się tytułem specjalisty to reakcja na praktyki niektórych lekarzy-blogerów, którzy już w trakcie specjalizacji nazywają się np. internistami czy kardiologami. Bywa, że tytuły nadają rezydentom same placówki, szczególnie prywatne.

Więcej: rp.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum