Niepełnosprawni chcą karania kierowców parkujących na miejscach dla inwalidów

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 17 kwietnia 2009 09:38

500 złotych mandaty, taka kara grozi kierowcom, którzy zaparkują na miejscach przeznaczonych dla osób niepełnosprawnych. Takie wysokie kary nie odstraszyły kierowców i nagminnie parkują na kopertach.

Niepełnosprawni chcą doprowadzić do zmiany prawa. Dalej mają bowiem problem z zaparkowaniem na osiedlu czy też przy centrum handlowym.

W wielu miejscach policjanci i strażnicy miejscy nie mogą ukarać za parkowanie na kopertach, ponieważ są to drogi wewnętrzne zarządzane przez właściciela.

- Trudno nam dostać się do kina, czy zrobić zakupy. Kiedyś nie mogłem nawet wysiąść z samochodu pod swoim domem, bo ktoś bezprawnie zaparkował na kopercie - mówi Bartłomiej Skrzyński, rzecznik prasowy Wrocławskiego Sejmiku Osób Niepełnosprawnych.

Prawo o ruchu drogowym, projekt o takiej nazwie trafił właśnie do Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji. Projekt ten przewiduje, że służby miejskie będą mogły karać kierowców na parkingach dróg wewnętrznych - pisze Gazeta Wyborcza.

Wprowadzaniu takich przepisów ma pomóc kolejna edycja Kampanii Parkingowej, Stowarzyszenia Przyjaciół Integracji.

- W tym roku będziemy rozdawać ulotki pod wrocławskimi centrami handlowymi. W akcję włączyła się też straż miejska, policja i wrocławskie centra handlowe - mówi Tadeusz Krasoń z Wrocławskiego  Sejmiku Osób Niepełnosprawnych .

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum