Niemiecka prasa o sprawie prof. Bogdana Chazana: "Polska surowość"

Autor: onet.pl/Rynek Zdrowia • • 07 lipca 2014 17:28

Monachijski dziennik Sueddeutsche Zeitung zajmuje się w swoim poniedziałkowym (7 lipca) wydaniu głośną sprawą prof. Bogdana Chazana i urodzonego wskutek jego decyzji ciężko upośledzonego noworodka.

"Przyszłe matki obawiają się najgorszego. Jeżeli w przyszłości przyjdzie na świat dziecko, będzie musiało żyć z najbardziej ciężkimi uszczerbkami na zdrowiu" - pisze Sueddeutsche Zeitung w artykule "Polska surowość".

Gazeta przybliża niemieckim czytelnikom sprawę dziecka urodzonego z najcięższymi upośledzeniami. "Nawet, jeżeli w głęboko katolickiej Polsce prawo dotyczące aborcji uchodzi za jedno z najsurowszych w Europie, w jego przypadku aborcja byłaby dopuszczalna" - stwierdza dziennik.

Wbrew woli matki jednak do tego nie doszło. Szef Szpitala im. Św. Rodziny w Warszawie, do którego zwróciła się ciężarna, zrobił wszystko, by nie dopuścić do zabiegu. "Dyrektor szpitala, prof. Bogdan Chazan jest jednym z blisko 3 tys. polskich lekarzy, pielęgniarek, położnych i studentów medycyny, którzy podpisali »deklarację wiary«, w której z zasady odrzucają aborcję i domagają się nowych regulacji prawnych - otwarty został tym samym kolejny etap polskiej rewolucji kulturalnej" - komentuje monachijski dziennik.

Więcej: www.onet.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum