Niemcy: od października obok płci męskiej i żeńskiej pojawi się także "tymczasowa"

Autor: TVN24.pl/Rynek Zdrowia • • 18 sierpnia 2013 18:06

W Niemczech od 1 października wejdzie w życie prawo, dające rodzicom trzecią opcję przy określaniu płci swojego dziecka. Obok kobiety i mężczyzny będzie także płeć "tymczasowa". To pierwsze takie rozwiązanie w Europie.

Niemcy: od października obok płci męskiej i żeńskiej pojawi się także "tymczasowa"
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022
Opcja "tymczasowa" ma służyć przypadkom, kiedy dziecko rodzi się z cechami męskimi i żeńskimi. Rodzice nie będą musieli już na początku determinować życia potomka wybierając mu płeć. Dziecko będzie mogło samo podjąć decyzję, gdy dorośnie - informuje TVN24.pl

Nie wiadomo czy zmienione zostaną też inne państwowe dokumenty, np. paszport. Nie jest jasne, czy w nich też znajdzie się trzecia opcja "nieokreślona".

Na świecie spotyka się już model wychowania oparty na niedeterminowaniu płci dziecka. Rodzice pozwalają potomkowi samodzielnie wybrać, czy czuje się bardziej dziewczynką czy chłopcem, niezależnie od cech fizycznych.

Organizacje pracujące nad uznaniem i rozszerzeniem praw osób transseksualnych chwalą decyzję niemieckich władz, jako krok we właściwym kierunku. Mają nadzieję, że wywrze ona znaczący wpływ na politykę Brukseli.

Więcej: http://www.tvn24.pl
Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    Najnowsze