Nie wykryto czerniaka, pacjentka zmarła. Rodzina dostanie 800 tys. zł

Autor: Rzeczpospolita/Rynek Zdrowia • • 18 stycznia 2019 16:41

Bliscy kobiety, która zmarła z powodu niewykrytego w porę czerniaka, łącznie z odsetkami i skapitalizowaną rentą otrzymają ok. 800 tys. zł. Tak zadecydował Sąd Apelacyjny w Szczecinie - podaje "Rzeczpospolita".

Nie wykryto czerniaka, pacjentka zmarła. Rodzina dostanie 800 tys. zł

11-letnia Paula, która w 2013 r. straciła mamę w wyniku błędu medycznego, do czasu uzyskania pełnoletności będzie otrzymywać od szczecińskiej kliniki uniwersyteckiej 1 tys. zł miesięcznej renty. Oprócz tego ona i jej tata dostaną po 50 tys. zł odszkodowania i po 200 tys. zł zadośćuczynienia. Tak zadecydował Sąd Apelacyjny w Szczecinie sześć lat po śmierci kobiety.

Jak przypomina "Rzeczpospolita", 28-letnia Barbara, mama rocznej Pauli, trafiła do lekarza w 2009 r. po zacięciu się w pieprzyk na łydce. W szpitalu w Skwierzynie w woj. lubuskim chirurg wyciął znamię, a próbkę wysłał do badania histopatologicznego w szczecińskiej klinice należącej do Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego. Wynik sugerował, że to ziarniniak, czyli łagodna zmiana. Gdy pieprzyk odrósł i bolał, pacjentka trafiła do szpitala w Nowej Soli. Tam wycięto znamię, a próbki znów przesłano do badania. Tym razem wynik wskazywał na IV stopień czerniaka, którego chora miała od trzech lat. W 2011 r. kobieta zbadała preparat z 2009 r., przesyłając go do Wielkopolskiego Centrum Onkologii. Tamtejsi lekarze nie mieli wątpliwości, że to czerniak.

6 stycznia 2013 r. kobieta zmarła. Wcześniej chora zgłosiła się do prawnika, domagając się odszkodowania od szczecińskiej kliniki. Po śmierci klientki prawnik rozszerzył powództwo o odszkodowanie i zadośćuczynienie na rzecz jej bliskich.

Więcej: www.rp.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum