Nie tylko nauczyciele, także inni pracownicy powinni być przygotowani do udzielania pierwszej pomocy

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 28 listopada 2018 09:18

Szkoły będą miały obowiązek uwzględniać w planie zajęć równomierne obciążenie uczniów w poszczególnych dniach tygodnia; poszerzono też grupę osób, które powinny odbyć szkolenie z zakresu udzielania pierwszej pomocy - wynika z nowelizacji rozporządzenie w sprawie bezpieczeństwa i higieny w szkołach.

Nie tylko nauczyciele, także inni pracownicy powinni być przygotowani do udzielania pierwszej pomocy
Nie tylko nauczyciele, także inni pracownicy szkoły powinni być przygotowani do udzielania pierwszej pomocy. Fot. Flickr.com

Nowela wchodzi w życie w czwartek (29 listopada). 

Wprowadzony zostaje obowiązek uwzględnienia w planie zajęć dydaktyczno-wychowawczych równomiernego obciążenia uczniów w poszczególnych dniach tygodnia. Uwzględniać ma on także zróżnicowanie zajęć i możliwości psychofizycznych uczniów do podejmowania intensywnego wysiłku umysłowego.

Rozszerzono też grupę osób, które powinny odbyć szkolenie z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Dotychczas przepisy wymieniały nauczycieli, w tym m.in. prowadzących zajęcia w warsztatach, laboratoriach i zajęcia wychowania fizycznego. Zgodnie z nowelą, aby zwiększyć bezpieczeństwo dzieci podczas pobytu w szkole, także pozostali jej pracownicy powinni być przygotowani do udzielania pierwszej pomocy.

Rozszerzono o świetlice listę miejsc, w których powinna znajdować się apteczka.

Większość zapisów nowelizacji wejdzie w życie 29 listopada 2018 r., czyli po upływie 14 dni od dnia ogłoszenia.

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum