Nelli Rokita będzie pozwana za swoje wypowiedzi ws. in vitro

Autor: Dziennik/Rynek Zdrowia • • 30 czerwca 2009 11:07

Mieszkająca w Wielkiej Brytanii Polka (i wszystko wskazuje na to, że nie ona jedna) zamierza złożyć w sądzie pozew przeciwko Nelli Rokicie. Posłanka PiS w programie "Kropka nad i" w TVN 24 krytykowała pary poddające się zabiegowi in vitro.

"Kobiety, które nie mogą mieć dziecka, wcześniej miały aborcję”, "bezpłodność nie jest chorobą, to najnowszy wymysł naukowców” oraz "bezpłodni mężczyźni nie mogą mieć dzieci, bo mają zły stosunek do rodziny” - w ten sposób Nelli Rokita odpowiadała na pytanie Moniki Olejnik, co sądzi o zapłodnieniu in vitro. Zdaniem posłanki PiS i pełnomocnika tej partii ds. kobiet niektóre pary nie mogą mieć dzieci, bo zbytnio gonią za pieniędzmi i żyją w zbyt dużym stresie. Zamiast in vitro Rokita doradza im... relaks: wyjazd na urlop i wspólne spędzanie czasu.

– Jestem wstrząśnięta tą wypowiedzią. Jest ona krzywdząca, upokarzająca, chamska i zupełnie pozbawiona logiki. Odbieram to jako atak na moją osobę i osoby w podobnym położeniu do mojego. Pani Nelli Rokita obraziła nas, upodliła, a nasze problemy zbagatelizowała - mówi Dziennikowi 29-letnia Dominika Jackowski, Polka, architekt, mieszkająca w Londynie. – Nigdy nie miałam aborcji, jesteśmy z mężem razem od 10 lat i łączą nas silne więzi, a na dodatek regularnie wyjeżdżamy na urlop.

Dominika Jackowski kilka dni temu złożyła oficjalną skargę na Nelli Rokitę do rzecznika praw obywatelskich, a w najbliższych dniach szykuje także pozew indywidualny przeciwko niej. I nie będzie to prawdopodobnie jedyna sprawa sądowa, jaka czeka posłankę PiS. Z prawnikami konsultuje się także Stowarzyszenie na rzecz Leczenia Niepłodności i Adopcji "Nasz Bocian”...

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum