Na co skarżą się pacjenci ze świętokrzyskiego oddziału NFZ

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 26 sierpnia 2013 20:23

Pacjenci ze świętokrzyskiego OW NFZ żalą się, że lekarze nie chcą wypisywać zwolnień lekarskich, a pielęgniarki nie opiekują się chorymi. Tylko w pierwszym kwartale tego roku do oddziału trafiło 65 skarg na piśmie.

Na co skarżą się pacjenci ze świętokrzyskiego oddziału NFZ
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Pacjenci najczęściej skarżyli się na opiekę w specjalistycznych gabinetach. Nie podobała im się dostępność do świadczeń, a także sposób obsługi - podaje Gazeta Wyborcza.

Chorzy skarżyli się na izby przyjęć i szpitalne oddziały ratunkowe. Tu uwagi dotyczyły odmowy wystawienia zwolnienia lekarskiego, co nie było zgodne z prawem. Jeśli bowiem świadczeniodawca udzielił choremu pomocy medycznej, powinnien również wypisać zwolnienie.

Tradycyjnie mnóstwo skarg dotyczyło rejestracji. Nie wszystkie przychodnie chciały bowiem robić to telefonicznie. Zdarzało się też, że wyznaczały jeden termin na dokonanie rejestracji.

Jak pisze gazeta, w tym roku pojawiały się również skargi na długoterminową opiekę pielęgniarską. Wynikało to m.in. stąd, że od marca NFZ podpisał umowę z nowymi osobami na świadczenie usług opiekuńczych w domach ciężko chorych pacjentów. Zdarzało się, że pielęgniarka, która wygrała konkurs w jednym z powiatów, nie chciała udzielić pomocy pacjentowi ze swojego terenu, chociaż ma taki obowiązek. 

Więcej: kielce.gazeta.pl 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum