Na FB ruszyły konsultacje nt. ustawy o zdrowiu publicznym

Autor: RZ/Rynek Zdrowia • • 23 kwietnia 2015 08:33

Fundacja My Pacjenci rozpoczęła na FB kampanię zachęcającą do udziału w konsultacjach społecznych dotyczących Ustawy o zdrowiu publicznym. Zainteresowanych prosi o wypełnienie ankiety, której wyniki przedstawione zostaną w formie raportu przedstawicielom Ministerstwa Zdrowia.

”Jeszcze tylko do 27 kwietnia trwają konsultacje społeczne projektu Ustawy o Zdrowiu Publicznym. To unikalna szansa dla wszystkich Polaków zainteresowanych poziomem opieki medycznej w Polsce do wyrażenia j opinii i wpłynięcia na finalny kształt tego aktu prawnego” - zachęca Fundacja My Pacjenci.

Działania promocyjne rozpoczęto od kampanii na portalu FB, wpisów na Twitterze oraz YouTube.

- Nie przez przypadek zdecydowaliśmy się w tym tak ważnym społecznie temacie sięgnąć w pierwszej kolejności po nowe media. Temat zdrowia publicznego dotyczy przede wszystkim profilaktyki, a więc nie pacjentów, ale osób zdrowych i młodych, które mają największą szansę z niej skorzystać - powiedziała Ewa Borek, prezes Fundacji My Pacjenci.

W ramach kampanii wyemitowanych zostanie 30 spotów (również w TVP) - ”Ty też możesz być Ministrem Zdrowia”. Film przekierowuje bezpośrednio do ankiety, której wyniki przedstawione zostaną przedstawicielom MZ. W przygotowanie kwestionariusza włączyli się eksperci z kilku uczelni.

Ankieta dostępna jest pod: http://goo.gl/forms/mH3u6gNFc4

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum