NRL ws. zasad ustalania nazwy towaru i usługi na paragonie fiskalnym

Autor: NIL/Rynek Zdrowia • • 23 września 2013 14:14

Prezydium Naczelnej Rady Lekarskiej wyraziło niezadowolenie ze sposobu wyjaśnienia przez Ministra Finansów poważnych problemów prawa podatkowego dotyczących oznaczenia towaru i usługi na paragonie fiskalnym.

NRL ws. zasad ustalania nazwy towaru i usługi na paragonie fiskalnym
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

W dniu 12 września 2013 r. Minister Finansów wydał interpretację ogólną prawa podatkowego w przedmiocie sposobu oznaczania nazwy towaru i usługi na paragonie fiskalnym.

Jak pisze NRL w opublikowanym stanowisku, wprawdzie w treści interpretacji zamieszczono pewne wytyczne dotyczące sposobu ustalenia nazwy towaru i usługi na paragonie fiskalnym w świetle rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 14 marca 2013 r. w sprawie kas rejestrujących, interpretacja ta nie jest jednak wystarczająco precyzyjna, aby odpowiedzieć na większość pytań, jakie stawiają sobie lekarze świadczący usługi medyczne.

Udzielone przez Ministra Finansów wyjaśnienia są na tyle ogólne, że trudno przy ich pomocy rozwiązać problemy, z którymi borykają się lekarze zobowiązani do odpowiedniego zaprogramowania kas fiskalnych

Prezydium NRL wyraziło niezadowolenie, że zamiast wydać ogólne wytyczne co do zasad oznaczania nazwy usługi medycznej na paragonie fiskalnym, Ministerstwo Finansów postanowiło odsyłać lekarzy - podatników na drogę występowania o interpretacje indywidualne do odpowiednich izb skarbowych.

Więcej: www.nil.org.pl 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum