NRL pisze do MZ ws. czasu na prowadzenie konsultacji społecznych

Autor: NIL/Rynek Zdrowia • • 05 listopada 2013 16:38

Prezes Naczelnej Rady Lekarskiej wystosował do wiceministra zdrowia Igora Radziewicza-Winnickiego pismo dotyczące projektu rozporządzenia w sprawie sposobu i procedur przygotowywania analizy weryfikacyjnej Agencji Oceny Technologii Medycznych oraz wysokości opłaty za tę analizę.

NRL pisze do MZ ws. czasu na prowadzenie konsultacji społecznych

Minister zwrócił się z prośbą o zgłaszanie uwag w terminie do 1 listopada 2013 r. Tymczasem prezes NRL poinformował we wtorek (5 listopada), że pismo wpłynęło do biura Naczelnej Izby Lekarskiej w dniu 4 listopada 2013 r. oraz zaznaczył, że przesyłanie projektów aktów prawnych w celu przedstawienia opinii samorządu lekarskiego w terminie, który upłynął przed datą doręczenia ww. projektu nie jest najlepszą formą prowadzenia konsultacji społecznych i świadczy o lekceważeniu tego procesu.

”Pozwolę sobie również zauważyć, że podobne sytuacje miały już miejsce w ostatnich latach co, jak jednak widać, nie doprowadziło do poprawy sposobu prowadzenia dialogu z partnerami społecznymi” - dodał prezes NRL Maciej Hamankiewicz.

Więcej: www.nil.org.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum