NIL: rzecznik odpowiedzialności zawodowej nie groził prof. Chazanowi utratą prawa wykonywania zawodu

Autor: MS/Rynek Zdrowia • • 04 lipca 2014 11:47

Naczelna Izba Lekarska przekazała mediom wyjaśnienie, z którego wynika, że Naczelny Rzecznik Odpowiedzialności Zawodowej (NROZ) dr Grzegorz Wrona wypowiadając się dla prasy nie użył sformułowania, że "jeśli oskarżenia pacjentki się potwierdzą szefowi Szpitala im. św. Rodziny grozi nawet utrata prawa do wykonywania zawodu".

Wypowiedź NROZ pojawiła się w kontekście doniesień dotyczących odmowy aborcji i niewskazania pacjentce przez prof. Bogdana Chazana, dyrektora Szpitala Specjalistycznego im. Św. Rodziny w Warszawie, innej placówki wykonującej takie zabiegi.

NIL stoi na stanowisku, że dr. Wronie, choć skorzystał z prawa do autoryzacji, fragment tekstu zawierający wspomniane sformułowanie nie został przekazany.

Na słowa NROZ cytowane przez media powołał się w czwartek, 3 lipca na antenie TVP Info, sam zainteresowany - prof. Bogdan Chazan.

Przyznał on, że obawia się powyżej cytowanych słów, które miały paść z ust Naczelnego Rzecznika Odpowiedzialności Zawodowej.

Jak powiedział profesor, utrata prawa wykonywania zawodu była by dla niego prawdziwym nieszczęściem. Ma jednak nadzieję, że rzecznik się przejęzyczył.


Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum