NIL nt. finansowania badań lekarskich osób zatrzymanych przez policję

Autor: NIL/ Rynek Zdrowia • • 27 września 2013 13:09

Prezes NRL, po otrzymaniu stanowiska Departamentu Nadzoru Ministerstwa Spraw Wewnętrznych, dotyczącego finansowania badań lekarskich osób zatrzymanych przez policję podtrzymał wniosek o uregulowanie zasad finansowania wynagrodzenia lekarzy przeprowadzających badania osób zatrzymanych przez policję w sposób analogiczny do wynagrodzenia lekarzy sądowych.

NIL nt. finansowania badań lekarskich osób zatrzymanych przez policję
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022
Zwrócił się do MSW wskazując na nieporozumienie, które wkradło się do stanowiska Departamentu Nadzoru.

- Lekarz, o który mowa na str. 2 ww. pisma Departamentu Nadzoru Ministerstwa Spraw Wewnętrznych, czyli lekarz, który jest „powoływany postanowieniem w ramach postępowania karnego, jest wzywany przez organ procesowy do ustalenia okoliczności mających istotne znaczenie dla rozstrzygnięcia sprawy, gdy ich stwierdzenie wymaga wiadomości specjalnych i za te dodatkowe czynności przysługuje mu wynagrodzenie należne biegłemu", to biegły sądowy i to nie do zasad jego wynagradzania odnosiła się Naczelna Rada Lekarska - czytamy w komunikacie.

Samorząd lekarski proponuje, aby lekarze przeprowadzający badania osób zatrzymanych przez policję mieli dodatkowe wynagrodzenie za wykonywanie tych badań na podstawie odrębnej umowy zawieranej z policją, finansowane w sposób analogiczny do zasad określonych w ustawie o lekarzu sądowym, przy tym stawki wynagrodzenia powinny być ustalone jako ułamek kwoty.

Więcej: http://www.nil.org.pl/

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum