NIL chce interpretacji MF ws. paragonów fiskalnych

Autor: NIL/ Rynek Zdrowia • • 03 października 2013 18:25

Prezes Naczelnej Rady Lekarskiej apeluje do Ministerstwa Finansów o ponowne rozważenie interpretacji ogólnej w sprawie danych identyfikujących usługę na paragonie fiskalnym.

NIL chce interpretacji MF ws. paragonów fiskalnych
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022
Zdaniem lekarskiego samorządu interpretacja ogólna MF z 12 września 2013 r. odnosi się przede wszystkim do podatników, którzy sprzedają towary, a nie usługi.

- Jeśli wbrew stanowisku Naczelnej Rady Lekarskiej, która wskazywała na brak uzasadnienia wprowadzania obowiązku prowadzenia kas rejestrujących przez lekarzy, jak również wskazywała trudności, które pojawią się w stosowaniu kas przy udzielaniu świadczeń zdrowotnych, Minister Finansów podjął inną decyzję, winien on i podległe mu izby skarbowe oraz urzędy skarbowe udzielać pomocy w prawidłowym stosowaniu przepisów przez podatników - informuje szef NRA, Maciej Hamankiewicz.

- Zakres świadczeń zdrowotnych udzielanych przez konkretnych lekarzy może być bardzo wąski i sprowadzać się wyłącznie do badań fizykalnych w gabinecie bądź w domu pacjenta, ale może też być bardzo szeroki jak np. przy diagnostyce, gdzie szczegółowe zaklasyfikowanie świadczonych usług będzie niemożliwe.

- Przemawia to naszym zdaniem za przyjęciem stanowiska, iż podział na usługi lekarskie i stomatologiczne z dodatkowym oznaczeniem, czy są one objęte podatkiem VAT czy zwolnione z tego podatku, jest wystarczający w odniesieniu do informacji zamieszczanych na paragonie fiskalnym - dodają lekarze.

Więcej: http://www.nil.org.pl/

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    Najnowsze