NIK: prokuratura wyjaśni sprawę prywatyzacji szpitala w Wąbrzeźnie

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 12 marca 2018 17:25

Najwyższa Izba Kontroli skieruje w marcu zawiadomienie do prokuratury o podejrzeniu popełnienia przestępstwa w związku z prywatyzacją szpitala powiatowego w Wąbrzeźnie - powiedział w Toruniu prezes NIK Krzysztof Kwiatkowski. Budżet powiatu miał stracić ponad 0,5 mln zł.

NIK zakończyła kontrolę doraźną, która dotyczyła przekształcenia szpitala powiatowego w Wąbrzeźnie i negatywnie oceniła działalność starostwa powiatowego w tym mieście.

- W toku kontroli ujawniliśmy, że w naszej ocenie doszło do podejrzenia popełnienia przestępstwa i wyrządzenia znacznej szkody majątkowej w budżecie powiatu. Jeszcze w marcu złożymy wniosek do bydgoskiej prokuratury w związki ze skalą nieprawidłowości - wskazał Kwiatkowski.

Prezes NIK dodał, że podmiot, który dokonał tych przekształceń, to grupa kapitałowa, która prowadzi nie tylko ten szpital, ale i inne placówki w kraju.

- Ona jest już nam znana. W ostatnich tygodniach próbowaliśmy dokonać kontroli w szpitalu w Olkuszu, którego właścicielem jest ta sama grupa, ale pierwszy raz, odkąd pracuję w NIK, doszło do sytuacji, w której uniemożliwiono nam przeprowadzenie kontroli - przypomniał Kwiatkowski.

 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum