NFZ ws. zasady otrzymywania dodatkowych środków na świadczenia pielęgniarskie

Autor: NFZ/Rynek Zdrowia • • 16 września 2015 21:17

Narodowy Fundusz Zdrowia opublikował na swojej stronie informację dotyczącą zasady otrzymywania przez świadczeniodawców dodatkowych środków finansowych na świadczenia opieki zdrowotnej, w udzielaniu których biorą udział pielęgniarki i położne.

NFZ ws. zasady otrzymywania dodatkowych środków na świadczenia pielęgniarskie
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Zasady te wprowadza podpisane w środę (16 września) zarządzenie Nr 61/2015/DSOZ Prezesa Narodowego Funduszu Zdrowia zmieniające zarządzenie określające warunki zawierania i realizacji umów w poszczególnych rodzajach świadczeń.

Zarządzenie zostało wydane na podstawie rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 8 września br. w sprawie ogólnych warunków umów o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej.

Przepisy ww. rozporządzenia wprowadzają zasady zwiększenia finasowania świadczeń, w udzielaniu których biorą udział pielęgniarki i położne, co w konsekwencji prowadzić powinno do wzrostu ich wynagrodzeń.

Zgodnie z ww. regulacjami w terminie 14 dni od dnia ogłoszenia rozporządzenia świadczeniodawcy (z wyłączeniem podstawowej opieki zdrowotnej i świadczeń wysokospecjalistycznych) przekażą do oddziałów wojewódzkich Narodowego Funduszu Zdrowia informacje o liczbie pielęgniarek i położnych wykonujących u tego świadczeniodawcy zawód oraz w formie indywidualnych praktyk w przedsiębiorstwach podmiotów leczniczych, biorących udział w realizacji świadczeń.

Więcej: www.nfz.gov.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    Najnowsze