NFZ o wynagrodzeniu za świadczenia ponadumowne - zarządzenie

Autor: PW • Źródło: NFZ/Rynek Zdrowia15 kwietnia 2021 20:32

NFZ opublikował zarządzenie w sprawie finansowanie świadczeń opieki zdrowotnej udzielonych ponad kwotę zobowiązania wynikającego z umowy.

NFZ o wynagrodzeniu za świadczenia ponadumowne - zarządzenie
Zarządzenie w sprawie finansowania świadczeń udzielonych ponad kwotę zobowiązania. Fot. archiwum

Zarządzenie określa szczegółowe warunki zawierania i realizacji umów o sfinansowanie świadczeń opieki zdrowotnej udzielonych świadczeniobiorcom w okresie obowiązywania umowy o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej ponad kwotę zobowiązania, o której mowa w art. 136 ust. 1 pkt 5 ustawy z dnia 27 sierpnia 2004 r. o świadczeniach opieki zdrowotnej opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych.

W celu uzyskania wynagrodzenia za świadczenia ponadumowne, zrealizowane w ramach umowy o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej w zakończonym okresie rozliczeniowym, świadczeniodawca składa za pośrednictwem dedykowanych serwisów internetowych, nie wcześniej jednak niż po rozliczeniu wykonania umowy o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej, do dyrektora właściwego oddziału Funduszu wniosek o wypłatę wynagrodzenia za świadczenia ponadumowne, którego wzór określony jest w załączniku nr 1 do zarządzenia.

Szczegóły: https://www.nfz.gov.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum