NFZ o leczeniu pacjentów poza granicami kraju (wzory wniosków)

Autor: NFZ/Rynek Zdrowia • • 17 listopada 2014 15:34

Na stronie internetowej opublikowane zostały informacje dotyczące leczenia pacjentów poza granicami kraju oraz wzory wniosków obowiązujących w procedurach w tym zakresie.

W sytuacji, gdy stan zdrowia pacjenta wymaga przeprowadzenia poza granicami kraju leczenia planowanego, którego uzyskanie w placówkach opieki zdrowotnej na terenie kraju nie jest możliwe, konieczne jest uzyskanie decyzji Prezesa NFZ wyrażającej zgodę na przeprowadzenie takiego leczenia poza granicami kraju.

Warunkiem uzyskania decyzji dotyczącej przeprowadzenia planowanego leczenia lub badań diagnostycznych poza granicami kraju jest złożenie odpowiedniego wniosku w Centrali NFZ mającej siedzibę w Warszawie - czytamy w publikowanej przez NFZ informacji.

Wśród wzorów dokumentów, opublikowanych na stronach Funduszu znalazły się:
- wzór wniosku do Dyrektora OW NFZ lub Prezesa NFZ o pokrycie kosztów transportu do miejsca leczenia lub zamieszkania w kraju
- wzór wniosku do Prezesa NFZ o przeprowadzenie leczenia lub badań diagnostycznych poza granicami kraju oraz pokrycie kosztów transportu do miejsca udzielenia świadczeń
- warunki wypisywania wniosku przez lekarza
- warunki wypisywania wniosku przez pacjenta

Więcej: www.nfz.gov.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum